Zastosowanie podręcznika VDA 1 w praktyce

Potwierdzenie:

Certyfikat – BIS Best Industry Solutions

Czas trwania:

2 dni 

Zawartość szkolenia:

Zakres szkolenia dotyczy interpretacji wymagań podręcznika w zakresie udokumentowanej informacji i jej przechowywania. Uczestnik pozna strukturę dokumentacji powiązaną z obszarami jej zastosowania i okresami przechowywania poszczególnych grup dokumentów. Obszary podziału dokumentacji to: rozwój wyrobu, zakupy i logistyka oraz produkcja. Celem szkolenia jest wzbudzenie zainteresowania rodzajem dokumentów występujących w organizacji popularnie nazywanych procedurami, instrukcjami i zapisami.

Zawartość szkolenia odpowiada na pytanie, które dokumenty podlegają przechowywaniu na poziomie 30 lat, a które na poziomie 5 lat. Wymagania podręcznika definiują układ w zakresie informacji (i powiązań jakie z tego tytułu występują) jak również problematykę dokumentacji tymczasowej, postepowanie z kopiami dokumentacji, wydawanie, zatwierdzanie, przechowywanie, aktualizacja czy też niszczenie. Szkolenie zawiera również odniesienia do standardów jakości w zakresie udokumentowanej informacji. 

Dla kogo:

Pełnomocnicy ds. systemów zarządzania jakością, inżynierowie od strony klienta, technolodzy, inżynierowie od strony dostawcy, osoby zajmujące się przechowywaniem udokumentowanej informacji. 

Wymagania od uczestnika:

Podstawowa znajomość z zakresu występującej dokumentacji w organizacji 

Potwierdzenie nabytej wiedzy:

Test 

Cena: 650 PLN (netto)

W cenie są zawarte materiały szkoleniowe, certyfikat ze szkolenia. W przypadku szkoleń stacjonarnych przerwy kawowe, posiłek wraz z deserem. 

cropped-Logo-z-registred-1

Zapisz się na szkolenie