Obliczanie śladu węglowego – zakres 1 i 2

Potwierdzenie:

Certyfikat – BIS Best Industry Solutions

Czas trwania:

1 dzień 

Zawartość szkolenia:

Szkolenie zapewnia uzyskanie wiedzy z zakresu obliczania śladu węglowego na podstawie zebranych w organizacji danych takich jak: źródła emisji w tym spalanie stacjonarne, spalanie mobilne, emisje, elektryczność, ciepło, para wodna itp. z rozróżnieniem na pojazdy drogowe i nie drogowe z odpowiednim rodzajem zużywanego paliwa. 

Podczas szkolenia zostanie zaprezentowane przykładowe obliczenie śladu węglowego w oparciu o wymagania standardu GHG Protocol oraz obliczanie śladu węglowego w zakresach 1 i 2 w firmie usługowej i produkcyjnej. Przeprowadzone zostanie case study gdzie wynikiem będzie obliczony ślad węglowy w firmie usługowej i produkcyjnej. Program zawiera możliwość prowadzenia otwartej dyskusji z trenerem, wymiany doświadczeń a także pracy na ćwiczeniach w celu utrwalenia materiału.

Dla kogo:

Audytorzy procesu zarządzania środowiska, pełnomocnicy ds. systemów środowiska, osoby zajmujące się ochroną środowiska, osoby obsługujące magazyn chemiczny, osoby zarządzające chemikaliami. 

Wymagania od uczestnika:

Podstawowa znajomość z zakresu zarządzania środowiskiem, ewentualnie jakością. 

Potwierdzenie nabytej wiedzy:

Test 

Cena: 1290 PLN (netto)

W cenie są zawarte materiały szkoleniowe, certyfikat ze szkolenia. W przypadku szkoleń stacjonarnych przerwy kawowe, posiłek wraz z deserem. 

cropped-Logo-z-registred-1

Zapisz się na szkolenie